12-07-2019

Sprawdź, jak ograniczamy emisję hałasu!

Mieszkanie w mieście, a zwłaszcza w dzielnicach o zwiększonym natężeniu ruchu samochodowego, wiąże się z koniecznością znoszenia szeregu niedogodności, takich jak nadmierna emisja dźwięku, światła, spalin itd. Będąc świadomym konsekwencji tych niekorzystnych czynników, już na etapie projektowania naszego osiedla podjęliśmy szereg działań mających na celu wyeliminowanie albo przynajmniej ich znaczne ograniczenie, tak żeby podwyższyć komfort życia mieszkańców osiedla. To jest dla nas o tyle ważne, ponieważ w naszym zamierzeniu Osiedle Cztery Pory Roku stanowić ma więcej niż mieszkanie – zobowiązaliśmy się nie tylko wybudować budynki oraz przekazać mieszkania nabywcom, ale również administrować budynkami oraz dostarczać zestaw udogodnień ułatwiających życie osiedlowej społeczności.

Pośpiech dnia codziennego powoduje, że kończąc swoje obowiązki zawodowe czy domowe, chyba każdy z nas marzy tylko o tym, żeby rozsiąść się wygodnie w fotelu czy położyć w łóżku i zaznać błogiego, niczym niezakłóconego relaksu. Z całą pewnością nadmierne dźwięki dobiegające zza ściany mogą zburzyć ten odpoczynek. Część z Was zauważa, że budynki osiedla będą znajdować się za blisko drogi, co skutkować ma zwiększonym poziomem hałasu. Rozumiemy Wasze obawy i żeby zminimalizować w jak największym stopniu te niedogodności, już na początku realizacji inwestycji podjęliśmy czynności zmniejszające poziom hałasu. Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że w wyniku tych działań osiedle nie zostanie wyciszone tak jak dom położony z dala od drogi oraz skupisk ludzkich, ale zapewniamy, że redukcja hałasu będzie zauważalna.

W pierwszej kolejności chcielibyśmy zwrócić uwagę na elementy, z których powstają budynki. Ściany murowane są z bloków Silka Tempo, czyli systemu wielkowymiarowych, wapienno-piaskowych elementów murowych. Zgodnie z zapewnieniami producenta, firmy Xella Polska, elementy Silka Tempo gwarantują znacznie zwiększoną ochronę akustyczną. Na podobnej zasadzie dokonaliśmy wyboru okien, zwracając szczególną uwagę na ich dźwiękoszczelność. Duże znaczenie w kontekście pochłaniania emisji dźwiękowej ma również mur oporowy oddzielający budynki od drogi, a także bogata oraz zróżnicowana roślinność, którą zamierzamy umieścić na murze i w jego sąsiedztwie. Te wszystkie czynniki w ocenie wydającego dla nas opinię specjalisty z zakresu pomiaru hałasu i izolacyjności akustycznej powinny znacznie ograniczyć natężenie hałasu dobiegającego z ulicy. Warto również dodać, iż ewentualny problem z odczuwaniem hałasu może dotyczyć co najwyżej części budynków zwróconych bezpośrednio w kierunku drogi. Nadmienimy także, że wewnątrz budynków znajdować się będą pełne roślinności oraz grodzone dziedzińce, które pozwolą na bezpieczny wypoczynek, z dala od jakichkolwiek dźwięków ulicy. Wypocząć będzie można również na zazielenionych dachach, na których zostaną zainstalowane przezroczyste ekrany akustyczne. Na marginesie dodamy, że w niemalże bezpośrednim sąsiedztwie naszego osiedla powstaje park w stylu angielskim, w którym odpoczynku zaznają – mamy taką nadzieję – najbardziej wymagające osoby.

Zapraszamy do zapoznania się z blokami Silka Tempo: https://www.ytong-silka.pl/pl/elementy_wielkowymiarowe_silka_tempo.php

oraz powstającym parkiem w stylu angielskim: http://www.jaw.pl/2019/03/przygotowuja-teren-pod-park-angielski-kiedy-finisz/

Skontaktuj się z nami i poznaj szczegóły inwestycji

ZAREZERWUJ MIESZKANIE JUŻ TERAZ!

SCHOWEK MIESZKAŃ

Poniżej znajdziesz listę mieszkań dodanych do schowka. Za każdym razem, gdy oznaczysz wybrane mieszkanie gwiazdką, dodajemy je do tej listy. Dzięki temu szybko wrócisz odnajdziesz swoje ulubione lokale.

WYŚLIJ MIESZKANIA

Podziel się swoją listą ulubionych mieszkań, bądź aktualnie przeglądaną stroną przez wiadomość e-mail. Możesz użyć tej funkcji, by łatwo udostępnić interesujące Cię mieszkania bliskim i skonsultować swój wybór.