02-11-2017

Rekreacyjne Rajdy Rowerowe Cztery Pory Roku

Cztery Pory Roku to nie tylko inwestycja mieszkaniowa. To przede wszystkim społeczność, którą tworzą przyszli mieszkańcy osiedla i szerzej - wszyscy obywatele Jaworzna. Okazją do spotkań i integracji są m.in. organizowane cyklicznie rowerowe, rodzinne Rajdy Cztery Pory Roku.

Czym jest Rajd Cztery Pory Roku?

Organizowane cyklicznie rekreacyjne rajdy rowerowe to gratka dla miłośników jednośladów. Zawody utrzymane są w rodzinnej atmosferze, pełne zdrowej i jednocześnie wesołej rywalizacji. Na rajdach mile widziane są zarówno rodzice z dziećmi, jak i zapaleni rowerzyści osiągający olimpijskie czasy na wyznaczonych odcinkach. Miejsce dla siebie znajdzie tu dosłownie każdy, niezależnie od posiadanego sprzętu, czy tężyzny fizycznej.

Ideą rowerowych rajdów Cztery Pory Roku jest łączenie mieszkańców Jaworzna i okolic. Trasa rajdu liczy 25 km i dobierana jest starannie, by poradzili z nią sobie wszyscy uczestnicy, a jednocześnie - by stanowiła sportowe wyzwanie dla najlepszych zawodników. Na mecie na zwycięzców rywalizacji czekają nagrody - m.in. kaski, rękawiczki, kamizelki i inne, przydatne każdemu rowerzyście akcesoria. Ponadto, doceniamy również grupowe starty, nagradzając najliczniejszą drużynę specjalnym pucharem.

Po emocjach związanych z rajdem zapraszamy uczestników do regeneracji sił przy smacznym posiłku. Wspólny girll, zabawa i konkursy z nagrodami odbywające się po wyścigu to również doskonała okazja do nawiązania nowych znajomości wśród miłośników dwóch kółek z Jaworzna.

Kiedy odbywają się Rajdy Cztery Pory Roku?

W tym roku odbyły się już trzy rajdy. Inauguracyjny wyścig miał miejsce 1 lipca. Ładna pogoda przyciągnęła sporą grupę rowerzystów.

rajd-czteryporyroku-01

Trasa przejazdu biegła od jaworznickiej galerii handlowej Galena do Zalewu Sosina, gdzie na linii mety czekały już pieczone kiełbaski i inne smakołyki. Drugiemu Rajdowi odbywającemu się w sierpniu towarzyszyła co prawda deszczowa aura, nie zgasiła ona jednak zapału zawodników.

rajd-czteryporyroku-02

Kolejna edycja rajdu, odbywająca się tym razem w październiku oprócz wielu Jaworzan przyciągnęła także rowerzystów z Olkusza, Murcek oraz Mysłowic.

rajd-czteryporyroku-03

Wysoka frekwencja zaskoczyła nawet organizatorów. Pozytywna energia, którą wręcz emanowali uczestnicy, dała nam siłę i zapał do kontynuowania zabawy w przyszłym sezonie rowerowym. O terminach i szczegółach rajdów będziemy informować na stronie Osiedla Cztery Pory Roku i w naszym newsletterze. Jeśli więc chcesz być na bieżąco, zachęcamy do dołączenia do grona naszych stałych czytelników.

Kto może wziąć udział w Rajdzie Cztery Pory Roku i co można wygrać?

W Rajdzie mogą brać udział zarówno rowerzyści-amatorzy, jak i wytrawni sportowcy. Zapraszamy do rywalizacji całe grupy zawodników. Najliczniejsza drużyna, ubrana w takie same koszulki, nagradzana jest specjalnym pucharem. Na najlepszych zawodników w różnych kategoriach wiekowych na mecie czekają nagrody - akcesoria rowerowe. Na upominek mogą liczyć także osoby, które w dniu rajdu obchodzą urodziny.

Poza dobrą zabawą oraz integracją społeczności lokalnej rajd Cztery Pory Roku ma także aspekt edukacyjny. Jednym z celów rajdu jest promocja bezpiecznej jazdy na rowerze. W tym korzystanie z kasków, rękawiczek oraz odblaskowych kamizelek. Akcesoria związane z bezpieczeństwem rowerzystów na drodze są również nagrodami dla uczestników rywalizacji.

Kto organizuje rajd rowerowy w Jaworznie?

W imieniu wszystkich organizatorów rajdu Cztery Pory Roku: Henryka Węgrzyna, Dariusza Żołny, Jarosława Losika oraz Grzegorza Ludwicha serdecznie dziękujemy za udział w dotychczasowych rajdach wszystkim uczestnikom. Wasze zaangażowanie daje nam ogromną motywację do dalszej pracy. Już teraz myślimy o nowych trasach i atrakcjach, jakimi będziemy chcieli Was zaskoczyć w nowym sezonie rowerowym.

Informacje o datach rajdów, zapisach i szczegółach wyścigu publikowane będą m.in. na stronie Osiedla Cztery Pory Roku w zakładce Aktualności.

Do zobaczenia na linii startu! 🙂

Skontaktuj się z nami i poznaj szczegóły inwestycji

ZAREZERWUJ MIESZKANIE JUŻ TERAZ!

SCHOWEK MIESZKAŃ

Poniżej znajdziesz listę mieszkań dodanych do schowka. Za każdym razem, gdy oznaczysz wybrane mieszkanie gwiazdką, dodajemy je do tej listy. Dzięki temu szybko wrócisz odnajdziesz swoje ulubione lokale.

WYŚLIJ MIESZKANIA

Podziel się swoją listą ulubionych mieszkań, bądź aktualnie przeglądaną stroną przez wiadomość e-mail. Możesz użyć tej funkcji, by łatwo udostępnić interesujące Cię mieszkania bliskim i skonsultować swój wybór.